Προβάδισμα παραμονής για τον Ορχομενό Λεβιδίου, 3-1 τη Νεστάνη

16 Μαΐου 2022  /   Χωρίς Σχόλια

Προβάδισμα παραμονής στην Α’ Αρκαδίας πήρε ο Ορχομενός Λεβιδίου ο οποίος το περασμένο Σάββατο (14/05) επικράτησε με 3-1 της Νεστάνης στην πρώτη από τις 2 αναμετρήσεις που θα κρίνουν σε ποια κατηγορία θα αγωνίζονται του χρόνου οι 2 ομάδες.

Η ομάδα του Λεβιδίου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ χάρη στο τέρμα του Λαμπράκη στο 26ο λεπτό της συνάντησης έφτασε στην ανατροπή και έχει προβάδισμα 2 τερμάτων ενόψει της ρεβάνς.

Ο Μουστός ήταν εκείνος που ισοφάρισε λίγο πριν το ημίχρονο για το Λεβίδι ενώ ο Σταμάτης με 2 προσωπικά τέρματα στο 58′ και στο 70′ έγραψε το τελικό 3-1.

Οι 2 ομάδες θα παίξουν ακόμα μια φορά, την προσεχή Κυριακή στο γήπεδο των Φιλικών με τη Νεστάνη να χρειάζεται νίκη με 2 τέρματα ώστε να οδηγήσει το παιχνίδι τουλάχιστον στην παράταση καθώς δεν ισχύουν τα εκτός έδρας γκολ.