Παλικάρι ο Ερμής, ισόπαλος με την Ηλιούπολη

Σε εξ αναβολής αναμέτρηση για τον 5ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, ο Ερμής Μελιγούς απέσπασε ισοπαλία (1-1) από την πρωτοπόρου του 5ου ομίλου Ηλιούπολη την περασμένη Κυριακή (27/02) κι έμεινε ζωντανός στην υπόθεση παραμονή.

Πολύ νωρίς, μόλις στο 5ο λεπτό μ’ ένα προσωπικό τέρμα του Μέντεζ έπειτα από ασίστ του Ανδριανού, οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα.

Γρήγορα οι φιλοξενούμενοι συνήλθαν και ανέβασαν την πίεσή τους ώστε να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Ερμή να αμύνεται σθεναρά.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 1-0, όμως με το ξεκίνημα της επανάληψης η Ηλιόπουλη έπειτα από εκτέλεση κόρνερ κατάφερε να ισοφαρίσει έπειτα από αδράνεια στην άμυνα του Ερμή και κοντινή προβολή του Γεμιστού.

Ερμής Μελιγούς: Γιαννούσης Κ., Ράλλιος Γ., Τόμπι, Παπαδόπουλος, Μέντεζ, Γιαννούσης Σ., Σούρσος, Καδάς, Τσιώλης, Μπρούνο, Ανδριανός

Ηλιούπολη: Μάνος, Πολίτης, Κωστόπουλος, Κρητικός, Τσατσαρής, Μαλάι, Μπάξτον, Σάμιος, Γεμιστός, Σταύρου, Ντινιωτάκης