Με Βόλο στην πρεμιέρα του Αστέρας, νωρίς τα ντέρμπι στο πρωτάθλημα

26 Ιουλίου 2022  /   Χωρίς Σχόλια

Το βράδυ της Δευτέρας (25/7) διεξήχθη η κλήρωση της Super League για τη σεζόν 2022-23. Στο Πανθεσσαλικό απέναντι στο Βόλο ξεκινά ο Αστέρας Τρίπολης, ενώ σε ρυθμό ντέρμπι μπαίνουμε νωρίς αφού την τρίτη και την τέταρτη αγωνιστική έχουμε τα ντέρμπι της Θεσσαλονίκης και της Αθήνας.

Απέναντι στον ΝΠΣ Βόλο θα ξεκινήσει η εφετινή προσπάθεια του Αστέρα Τρίπολης στο πρωτάθλημα Ελλάδος με τους να υποδέχονται τον Ολυμπιακό για τη δεύτερη αγωνιστική στο πρώτο τους εντός έδρας παιχνίδι για τη σεζόν 2022-23.

Όσον αφορά την πρώτη αγωνιστική ο Άρης υποδέχεται τον Λεβαδειακό, ο Ατρόμητος τον ΌΦΗ, ο Βόλος τον Αστέρα Τρίπολης, ο Ολυμπιακός τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο ΠΑΟΚ τον Παναιτωλικό, ο Παναθηναϊκός τον Ιωνικό και η Λαμία την ΑΕΚ.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε το πλήρες πρόγραμμα των 26 αγωνιστικών.

  • 1η αγωνιστική: 20-21/08
    Άρης – Λεβαδειακός
    Ατρόμητος – ΟΦΗ
    Βόλος – Αστέρας
    Ολυμπιακός – ΠΑΣ
    Παναθηναϊκός – Ιωνικός
    ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός
    Λαμία – ΑΕΚ
  • 2η αγωνιστική: 27-28/08
    ΑΕΚ – Βόλος
    Αστέρας – Ολυμπιακός
    Ιωνικός – Λεβαδειακός
    ΟΦΗ – Παναθηναϊκός
    Παναιτωλικός – Άρης
    ΠΑΟΚ – Ατρόμητος
    ΠΑΣ – Λαμία
  • 3η αγωνιστική: 03-04/09
    ΑΕΚ – ΠΑΣ
    Άρης – ΠΑΟΚ
    Ατρόμητος – Παναιτωλικός
    Βόλος – ΟΦΗ
    Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός
    Ολυμπιακός – Ιωνικός
    Λαμία – Αστέρας
  • 4η αγωνιστική: 10-11/09
    Αστέρας – Άρης
    Ιωνικός – Ατρόμητος
    Ολυμπιακός – Βόλος
    ΟΦΗ – Παναιτωλικός
    Παναθηναϊκός – ΑΕΚ
    ΠΑΟΚ – Λαμία
    ΠΑΣ – Λεβαδειακός
  • 5η αγωνιστική: 17-18/09
    Άρης – Ολυμπιακός
    Ατρόμητος – Λαμία
    Βόλος – Ιωνικός
    Λεβαδειακός – Αστέρας
    ΟΦΗ – ΠΑΟΚ
    Παναθηναϊκός – ΠΑΣ
    Παναιτωλικός – ΑΕΚ
  • 6η αγωνιστική: 01-02/10
    ΑΕΚ – Ιωνικός
    Αστέρας – ΟΦΗ
    Βόλος – Άρης
    Ολυμπιακός – Ατρόμητος
    ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
    ΠΑΣ – Παναιτωλικός
    Λαμία – Λεβαδειακός
  • 7η αγωνιστική: 08-09/10
    Άρης – ΑΕΚ
    Ατρόμητος – ΠΑΣ
    Ιωνικός – Λαμία
    Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ
    ΟΦΗ – Ολυμπιακός
    Παναθηναϊκός – Αστέρας
    Παναιτωλικός – Βόλος
  • 8η αγωνιστική: 15-16/10
    ΑΕΚ – Ατρόμητος
    Άρης – Ιωνικός
    Αστέρας – Παναιτωλικός
    Βόλος – Λεβαδειακός
    Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
    ΠΑΣ – ΟΦΗ
    Λαμία – Παναθηναϊκός
  • 9η αγωνιστική: 22-23/10
    Ατρόμητος – Βόλος
    Ιωνικός – ΠΑΣ
    Λεβαδειακός – ΑΕΚ
    ΟΦΗ – Λαμία
    Παναθηναϊκός – Άρης
    Παναιτωλικός – Ολυμπιακός
    ΠΑΟΚ – Αστέρας
  • 10η αγωνιστική: 29-30/10
    ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
    Άρης – ΟΦΗ
    Βόλος – Παναθηναϊκός
    Ιωνικός – Παναιτωλικός
    Λεβαδειακός – Ατρόμητος
    Ολυμπιακός – Λαμία
    ΠΑΣ – Αστέρας
  • 11η αγωνιστική: 05-06/11
    Αστέρας – ΑΕΚ
    Ατρόμητος – Άρης
    ΟΦΗ – Ιωνικός
    Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
    Παναιτωλικός – Λεβαδειακός
    ΠΑΟΚ – ΠΑΣ
    Λαμία – Βόλος
  • 12η αγωνιστική: 09-10/11
    ΑΕΚ – ΟΦΗ
    Άρης – Λαμία
    Ατρόμητος – Αστέρας
    Βόλος – ΠΑΣ
    Ιωνικός – ΠΑΟΚ
    Λεβαδειακός – Ολυμπιακός
    Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός
  • 13η αγωνιστική: 12-13/11
    Αστέρας – Ιωνικός
    Ολυμπιακός – ΑΕΚ
    ΟΦΗ – Λεβαδειακός
    Παναθηναϊκός – Ατρόμητος
    ΠΑΟΚ – Βόλος
    ΠΑΣ – Άρης
    Λαμία – Παναιτωλικός

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Παρακαλώ, απαντήστε στο ερώτημα *