Άνοδος… τέλος για τον Πανθυρεατικό

25 Μαΐου 2022  /   Χωρίς Σχόλια

Και του χρόνου στην Α’ Αρκαδίας θα αγωνίζεται ο εφετινός πρωταθλητής της κατηγορίας, Πανθυρεατικός αφού έχασε το… τρένο της ανόδου μετά την εντός έδρας ήττα από τον πρωταθλητή της Α’ ΕΠΣ Μεσσηνίας, Πανθουριακό, το απόγευμα της Τετάρτης (25/05).

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ουσιαστικοί στα όρια του κυνικού αφού πέτυχαν 2 τέρματα στις πρώτες 2 ευκαιρίες τους στο ματς με τους Γιαννακόπουλο και Σαραντόπουλο παίρνοντας αέρα δύο τερμάτων στο ημίχρονο.

Ο Πανθυρεατικός αντέδρασε στην επανάληψη μείωσε σε 2-1, όμως χάρη σε τέρμα του Οδεσιμιώτη οι Μεσσήνιοι έφτασαν στο 3-1 που τους οδήγησε στη νίκη.

Ο Πανθυρεατικός δεν έχει μαθηματικές ελπίδες προβιβασμού μετά την τρίτη του ήττα στον 5ο όμιλο των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική.

Στο άλλο ματς της ημέρας το Πάτραι και ο Πανηλειακός πήραν… χέρι – χέρι την άνοδο στη Γ’ Εθνική μετά το μεταξύ τους ισόπαλο 0-0 στη Πάτρα, ενώ ο Παλληξουριακός πήρε άνευ αγώνα το τρίποντο απέναντι στο Τσιλιβί που δεν συμμετέχει στη διαδικασία ενώ το ρεπό του έβγαλε ο Πανγυθεατικός.

Στον τελευταίο τους αγώνα οι Αστρινοί του Πανθυρεατικού θα υποδεχθούν τον Παλληξουριακό που θα θέλει τη νίκη προκειμένου να προλάβει τον Πανθουριακό στο κυνήγι της ανόδου.