Νεστάνη – Παγγορτυνιακός 1-0

22 Νοεμβρίου 2018  /   Χωρίς Σχόλια

Την πρώτη της νίκη πέτυχε χθες η ομάδα της Νεστάνης επί του Παγγορτυνιακού με 1-0, για το πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας Ε.Π.Σ.Α. Το παιχνίδι αυτό ήταν για την 3η αγωνιστική και είχε αναβληθεί λόγω κακοκαιρίας.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παγγορτυνιακός άντεξε στην πίεση του αγώνα και μάλιστα έχασε ευκαιρίες για να προηγηθεί.

Στη συνέχεια, η γηπεδούχος Νεστάνη ισορρόπησε το παιχνίδι και μάλιστα βρήκε αξιώσεις για να σκοράρει.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Νίκου Σιακωτού ήταν καλύτερη και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, κάνοντας ευκαιρίες για να πετύχει γκολ. Τελικά ο Καγκαράκης είναι αυτός που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, πετυχαίνοντας το γκολ στο 72΄

Μέχρι τη λήξη του αγώνα, η Νεστάνη ήταν αυτή που είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και κράτησε τους τρεις βαθμούς.

Σημαντική στιγμή ήταν η αλλαγή που έκανε ο Σιακωτός και πέρασε στο γήπεδο τον Σταθόπουλο, που από δική του ασίστ, μπήκε το γκολ.
Πολύ καλή η διαιτησία του κ. Μπόζνου, που κράτησε το παιχνίδι σε στιγμές που υπήρξε ένταση. Καλοί οι βοηθοί του κ. κ. Πετρόπουλος και Λουκάς.

Νεστάνη: Νταλαχάνης, Παπαγιαννόπουλος, Μητσανάς, Καφετζής, Κουτσιουμπής, Δελής, Παζιωτόπουλος, Douraj (91΄ Καμούζης), Καγκαράκης ( 75΄ Μπαφές), Παπαδήμος( 69΄Σταθόπουλος), Τσίντζος( 82΄ Καραμάνης)

Παγγορτυνιακός: Τσιράκης, Παυλάκος, Παρασκευόπουλος (79΄ Πανόπουλος), Μουστόγιαννης, Τράμπας, Τσιόγκας, Χόντος, Παπαγεωργίου, Καρατζιάς, Ζαχαρόπουλος (64΄ Αλεξόπουλος), Καλαματιανός.