Κύπελλουχος Αρκαδίας ο Παναρκαδικός

3 Απριλίου 2013  /   Χωρίς Σχόλια

ΠαναρκαδικόςΕβδομάδα φωτιά ήταν η προηγούμενη (24/3-29/3) για την Αρκαδική ομάδα.

Έπειτα από την άνοδο του Παναρκαδικού στη Γ’ Εθνική Κατηγορία, την Κυριακή 24-03, μετά το νικηφόρο 3-0 επί του Πάμισου, οι παίκτες της ομάδας δεν επαναπαύθηκαν και κατάφεραν την Τετάρτη 27-03 να αναδειχθούν για 6η φορά κυπελλούχοι Αρκαδίας.

Σ’ έναν αγώνα διόλου εύκολο, μιας και η άμυνα της αντιπάλου ομάδας ήταν σκληρή και ορθά προετοιμασμένη, οι «Πράσινοι» κατάφεραν να επικρατήσουν του Λεωνιδίου με 2-0.

Η ένταση του παιχνιδιού ανέβηκε στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς στα πρώτα λεπτά του αγώνα και οι δυο ομάδες προσπαθούσαν να κρατήσουν το μηδέν. Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε, αφού το «Τριφύλλι» πίεσε ψηλά του Λεωνιδιώτες σημειώνοντας το πρώτο γκολ στο 51ο λεπτό με τον Μπεντεβή και στο 84ο κατάφερε να κλειδώσει τη νίκη με ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς από τον Καδά, ο οποίος ντριπλάροντας δυο αντίπαλους παίκτες και τελειώνοντας την φάση με μακρινό σουτ, έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Κολινιώτη.

Να σημειωθεί ότι στο 21ο λεπτό ο Ψυχογιός, τερματοφύλακας του Παναρκαδικού, απέκρουσε πέναλτι που κέρδισε το Λεωνίδιο, στο οποίο αν ο Κυρίος ευστοχούσε θα άλλαζε, άρδην, την ροή του αγώνα.